Filtry globalne:

49. Bieg Westerplatte
2011-09-05 16:43:35

W ostatnią sobotę (3 września) miałem przyjemność brać udział w 49. Biegu Westerplatte. Chciałbym podzielić się z Wami garścią moich wrażeń.

Okazuje się, że impreza rozwija się bardzo dynamicznie - w zeszłym roku wzięło w niej udział ok. 700 osób, w tym - prawie 1.200. Pomimo takiego ogromnego wzrostu zaintersowania organizatorowi (MOSiR Gdańsk) należą się wielkie brawa. Cała impreza zorganizowana była perfekcyjnie. Zbiórka od 7 do 9 przy Zielonej Bramie na końcu Długiego Targu w Gdańsku. Przyjechałem z żoną nieco wcześniej i miałem jeszcze czas na kubek herbaty w restauracji przy ul Długiej. Bajkowo - poranek, lekka mgiełka, mało ludzi, Neptun w oddali.

Przed godz. 10 wszyscy biegacze zostali przewiezieni miejskimi autobusami (linia specjalna!) na miejsce startu - pod pominik na Westerplatte. I tak o 11 nastąpił start. A potem to już z górki... ;)  jakieś drobne 10 km, w tym ostatnie ok. 2 km po gdańskiej starówce. Ostatnia prosta, to bieg po ulicy Długiej i finisz na Długim Targu przy fontannie Neptuna!!!!!! Ale czad! Następnie zdanie chipów, odbiór pamiątkowego medalu... Dla uczestników darmowa woda mineralna i różne odmiany kaw. Co ciekawe - uczestnictwo było bezpłatne.

Muszę przyznać, że byłem zachwycony całą imprezą. W przyszłym roku organizowany będzie jublieuszowy 50-ty bieg. Już teraz wszystkich zapraszam do Gdańska - ja na pewno tam będę!

 

Pozdrawiam,

Piotr

Nieźle - kawka, przejażdzki autokarowe, elektroniczny pomiar czasu i to wszystko for FREE! Nieźle się wam tam powodzi w tym Gdańsku. :)

BTW wybieram się dziś na mecz z Niemcami, idziesz?

teggie  2011-09-06 10:43:26